Šampióni imunity!  

Šampióni imunity!   

Dobrá imunita je základom zdravia a dlhovekosti. Spoločnosť MedPharma to vie, a preto si dala záležať na tom, aby vytvorila čo najefektívnejšie prípravky na jej podporu. Poďme sa spoločne pozrieť na najvhodnejšie doplňky stravy, ktoré vám pomôžu vybudovať silnejšiu obranyschopnosť vášho organizmu.

Vitamín C

Základ, ktorý pozná každý. Vitamín C slúži ako mocný antioxidant. Prispieva nielen k udržaniu správneho fungovania imunitního systému ale, mimo iné, aj k ochrane buniek před oxidačným stresom, k zníženiu únavy a vyčerpania alebo k normálnej tvorbe kolagénu pre správnu funkciu chrupaviek, kostí, kože a ďasien.

Vedeli ste však, že vysoké množstvo vitamínu C neobsahuje len citrón ale aj šípky, špenát, kel, jahody, kiwi alebo napríklad brokolica?

Nie vždy sú však tieto super-potraviny k dispozícii a veľké množstvo sa vytráca počas varenia a skladovania. Ideálne je preto pravidelne dopĺňať hladinu tohoto multifunkčného vitamínu skrz kvalitné doplnky stravy ako je napríklad Medpharma Vitamín C 1000 mg so šípkami. Zvlášť dôležité je to v rizikovom období, napríklad v zime, počas chrípkového obdobia alebo počas intenzívnej telesnej námahy.

Vitamín C 1000 mg so šípkami, predĺžený účinok, 107 tbl

Zinok

Zinok je mikroživina, ktorá v tele zohráva kľúčovú rolu. Je absolútne nevyhnutný na zaistenie rastu a vývoja, podpory neurologických funkcií a hlavne imunitného systému- ovplyvňuje ako naše bunky reagujú na infekcie a pomáha udržať zápaly pod kontrolou. Nedostatok zinku sa prejaví napríklad pomalým hojením rán, hnačkami alebo častou chorľavosťou. Je všeobecne známe, že zinok pomáha skrátiť dobu liečby prechladnutia a chrípky.

Ľudské telo si zinok vytvoriť nevie, preto je nutné získavať ho stravou- napríklad zo strukovín, celozrnných potravín a mliečnych výrobkov alebo jeho doplňovaním pomocou doplnkov ako například MedPharma Zinok 15 mg alebo MedPharma  Zinok 25 mg Forte.

 

Zinok 25 mg FORTE, 107 tbl

Vitamín D

Pre mnohých je to možno prakvapujúca infomácia ale spojenie vitamínu D a správnej funkcie imunitného systému nieje žiadna novinka. Dlhodobo nízky level vitamínu D je spájaný s chronickými zápalmi, častým nachladením a chrípkou.

Vedeli ste, že sa vitamín D v minulosti využíval napríklad aj k liečbe tuberkulózy?

Doplniť si Vitamín D môžete skrz konzumáciu rýb, vaječných žĺtkov alebo húb a samozrejme pobytom na slniečku. Ideálne však je pravidelne vitamín D dopĺňať pomocou suplementov ako je napríklad MedPharma Horčík 300 mg + Vitamín D so zložením vhodným na každodenné užívanie.

 Horčík 300 mg + Vitamín D,  107 tbl