Výber prírodnej kozmetiky a doplnkov stravy na dovolenku

Výber prírodnej kozmetiky a doplnkov stravy na dovolenku

Máte už všetko na dovolenku? Na nič ste nezabudli? Pripravili sme pre Vás výber kvalitnej prírodnej kozmetiky a doplňkov stravy, ktoré by Vám rozhodne nemali chýbať. 

 

 

Betakarotén

 

   

•Prirodzený zdroj vitamínu A

•Podpora normálneho stavu pokožky

MedPharma Betakarotén odporúčame užívať opočas leta, kedy slnko intenzívne pôsobí. Beta karotén je jedným zo zdrojov vitamínu A, ktorý priespieva k udržaniu normálneho stavu pokožky, a to aj počas slnečných dní. MedPharma Beta karotén začnite užívať aspoň týždeň pred dovolenkou, aby Vám kožu na intenzívnejšie opaľovanie pripravil.

 

Horčík

 

 

•Aktivna dovolenka

•Šport a telesná aktivita

•Nervová sústava a činnosť kĺbov

Ak sa chystáte prežiť svoju dovolenku aktívne, nezabudnite na MedPharma Horčík. Užívanie odporúčame pri zvýšenej telesnej aktivite, ako sú dlhšie výjazdy na bicykli, horské túry, plávanie na dlhšie vzdialenosti. Prispieva k zmierneniu únavy a vyčerpania, podporuje normálnu činnosť svalov. Nedostatok horčíku v tele nás môže náhle a neočakávane prekvapiť!!

 

Intímny gél  

 

  

•Komfort v intímnych partiách

•Vysoký obsah aktívnych látok

•Čistí, hydratuje, chráni a regeneruje 

•Pre ženy a dievčatá

Teplé letné počasie býva často spojené s nepríjemnými gynekologickými problémami a diskomfortom v intímnych partiách. Nechcete sa trápiť s nepríjemným zápachom v intímnych partiách? Chcete sa cítiť sebavedomo a v rovnováhe? Špecialistom na túto oblasť je MedPharma Intímny gél. S intímnym gélom máte istotu, že dovolenku prežijete naplno aj v intímnej sfére Vášho života. jistotu, že dovolenou prožijete naplno i v intimní sféře vašeho života. MedPharma Intímny gél Vám dodá pocit sviežosti a ochrany po celý deň. Prináša úľavu aj pri miernom diskomforte, ako je podráždenie alebo svrbenie, a to vďaka bakteriálnemu lyzátu a antibakteriálnej prísade. 

 

Octanový gél Natural

 

   

•K zmierneniu opuchu po uštipnutí hmyzom

•Pri opuchoch a pomliaždeninách po úraze

•Chladí, ukľudňuje a spoľahlivo pôsobí

Komáre, mušky, ovady a iný bodavý hmyz, ktorý sa v našich krajinách ani nevyskytuje, nám môže behom dovolenku pekne otráviť. Bodnutie hmyzom býva príčinou opuchov a alergických reakcií spojených so svrbením, lokálnym opuchom a bolesťou. 

Na dovolenke sa samozrejme môžeme aj poraniť. Vyvrtnutý kotník pri túre, pomliaždené koleno po páde pri nohejbale alebo plážovom volejbale- to sú bežné a časté drobné úrazy, ktoré sa nám môžu ľahko prihodiť. 

Originálny MedPharma Octanový gél zabíja „dve muchy jednou ranou“: využijeme ho ako po bodnutí hmyzom, tak pri drobných úrazoch a opuchoch. 

 

Venucare® gél Natural 

 

  

•Unavené, ťažké nohy

•Kŕčové žily

•Opuchy nôh

Únavou, opuchmi a pocitom ťažkých nôh častejšie trpia ženy, hlavne v letných mesiacoch. Dôvody môžu byť rôzne- od hormonálnych zmien až po žilnú nedostatočnosť. Jej prejavom môžu byť aj krčové žily. Ak Vám robí problém dlhé státie alebo sedenie a trápia Vás opuchnuté nohy, nezabudnite si pribaliť na cestu MedPharma Venucare® gél Natural. Dlhá cesta k moru autom alebo dlhšie prelety lietadlom môžu naše nohy potrápiť. Taktiež dlhé postávanie pri poznávaní historických pamiatok alebo dlhé sedenie pri letných párty zaťaží náš žilný systém dolných končatín v teplom letnom počasí omnoho viac než obvykle. MedPharma Venucare® gél Natural s vysokým obsahom a originálnou kombináciou aktívnych látok ťažkým nohám rýchlo uľaví, príjemne ich ochladí a dodá príjemný pocit sviežosti.

 

Tea tree oil

 

 

•Dezinfikuje kožu po uhryznutí kliešťom alebo bodnutí hmyzom

•Relaxuje dušu pri aromaterapii

•Odpudzuje hmyz

MedPharma Tea tree oil – silica z čajového stromu – môže byť na dovolenke univerzálne využitá. Hodiť sa môže pri bodnutí hmyzom a uhryznutí kliešťom pro svoje silné antiseptické vlastnosti. Niekedy paradoxne práve v lete dostaneme opar spôsobený herpes vírusom, či už v dôsledku oslabenia našej imunity, pôsobenia slniečka alebo pri častom striedaní teplôt - pri pobyte v chladnejšej vode a potom na horúcej pláži, pri veľkom rozdiele teplôt v klimatizovaných miestnostiach či aute a potom vonku v horúcom počasí. Ak cítime svrbenie na perách, aplikujeme ihneď Tea tree oil. 

Ak ste náchylní k napadnutiu plesňami, natierajte preventívne nechty a kožu medzi prstami na nohách.

Úžasný relaxačný zážitok nám môže poskytnúť večerný kúpeľ s MedPharma Tea tree olejom: do vane s teplou vodou pridáme niekoľko kvapiek oleja, zavrieme oči a pomaly zhlboka dýchajme. Vaša myseľ sa krásne uvoľní a vyspíme sa doslova „do rúžova“. Naviac nás nebudú obťažovať komáre, pretože aróma tea tree oleja pretrvávajúca vo Vašej pokožke ich spoľahlivo odradí.

 

Opaľovací krém na tvár SPF 30

 

  

•Spoľahlivá ochrana pleti pred UV žiarením

•Pôsobí proti vzniku vrások a pigmentových škvŕn

•Bráni predčasnému starnutiu pleti 

Krásna tvár a prirodzená pleť je bezpochyby vizitkou každej ženy. Je dôležité venovať jej náležitú pozornosť, hlavne v lete. Ak dovolíme ultrafialovému slnečnému žiareniu prenikať hlbšie do pokožky našej tváre, riskujeme predčasné starnutie pokožky a pigmentové škvrny. Špecialistou na ochranu pleti je MedPharma Opaľovací krém na tvár SPF 30. Dovolí slniečku len to, čo je pre pleť priaznivé a odfiltruje škodlivé faktory jeho pôsobenia. Naviac ukľudňuje, harmonizuje pleť a pôsobí proti jej predčasnému starnutiu. Je hypoalergénny, vhodný pre citlivú pokožku, vodeodolný, dermatologicky testovaný, ideálny na dovolenku nielen u mora, ale aj na horách.

 

Opaľovacie mlieko SPF 50

 

  

•Vysoká ochrana pred UV žiarením

•Vodeodolné, hypoalergénne

•Vhodné pre citlivú pokožku deti a dospelých

•Dermatologicky testované

Slnko prirodzene nabíja našu dušu a má mnoho priaznivých účinkov pre naše zdravie. Len jeho UV žiarenie nás môže nepríjemne zaskočiť hneď na počiatku dovolenky u mora alebo na horách. Nesmieme zabudnúť na to, že v južnejšie položených destináciách a vo vyšších polohách je expozícia UV lúčmi omnoho intenzívnejšia než na Slovensku. V subtropických a tropických oblastiach si môžeme veľmi ľahko spáliť chrbát, aj keď len niekoľko minút plávame v mori s nechránenou pokožkou. 

UV žiarenie je tu tak silné, že ľahko preniká do našej kože aj cez vrstvu vody! Každé spaálenie slnkom predstavuje veľké zdravotné riziko a znepríjemní nám vytúžené dni dovolenky, na ktoré sme sa dlho tešili. Preto radšej neriskujme. Bez ohľadu na to aký sme fototyp, by sme mali vsadiť na istotu a využiť vysokú ochranu pred UV žiarením MedPharma Opaľovacie mlieko SPF 50. Nielen pre seba, ale hlavne pre naše deti alebo vnúčatá od troch rokov, ktoré majú kožu ešte omnoho citlivejšiu než dospelí. Pre mladšie deti - od narodenia do 3 rokov využijeme šoecializovaný prípravok MedPharma Opalovací mléko SPF 50 baby.

 

Opaľovacie mlieko baby SPF 50

 

  

•Vysoká ochrana pred UV žiarením pre deti od narodenia po 3 roky

•Dômyselný spôsob , ako spoznáte, že je vaše dieťa spoľahlivo chránené

Maličké deti - novorodencov, kojencov alebo batolata - nevystavujte priamemu slnku.  Intenzívne UV žiarenie na ne pôsobí omnoho rýchlejšie a škodlivejšie v porovnaní s dospelákmi. Časté spálenie kože v mladosti dokonca zvyšuje riziko vzniku rakoviny kože v neskoršom veku! MedPharma Opaľovacie mlieko baby SPF 50 Vám dodá istotu, že je Vaše dieťa spoľahlivo chránené. Bezprostredne po natretí totiž ostáva na pokožke nepatrný biely film, ktorý Vám pomôže indikovať, či je pokožka Vašeho dieťaťa celá natretá. Naviac obsahuje vitamín E, panthenol, vitamin E, panthenol a aloe vera, ktoré udržujú pokožku jemnú a hebkú. 

MedPharma Opaľovacie mlieko baby SPF 50 je určené aj pre citlivú pokožku detí.

 

Panthenol 10 % Sensitive chladivý sprej

 

  

•Prvá pomoc pri popálení kože slnkom

•Ukľudnenie pokožky po intenzívnej slnečnej expozícii

•Originálny produkt posilujúci účinky panthenolu

Originálny a výnimočný MedPharma Panthenol 10% Sensitive chladivý sprej s vysokým obsahom panthenolu, aloe vera, komplexom vitamínov A, C, E a ureou bol vyvinutý na ukľudnenie, hydratáciu a podporu regenerácie pokožky podráždenej slnečným žiarení, kúpaním, suchom, vetrom či mrazom. Príjemne chladí, ukľudňuje a prináša úľavu po nedmernom zaťažení pokožky slnečným žiarením. Pri aplikácii vznikne bohatá pena, ktorá sa veľmi dobre rozotiera, vstrebáva a nezanecháva mastný film. Určené pre všetky typy pokožky.

 

Panthenol 10 % Sensitive telové mlieko

 

   

•Prvá pomoc pri popálení kože slnkom 

•Vhodný pre suchú aj citlivú pokožku

MedPharma Panthenol 10 % Sensitive telové mlieko má originálnu receptúru pre ukľudnenie, intenzívnu hydratáciu a podporu regenerácie pokožky podráždenej slnečným žiarením, kúpaním, suchom, vetrom či mrazom. Je vhodný aj na citlivú a suchú pokožku vďaka vysokému obsahu panthenolu, aloe vera a prírodných olejov. Nenahraditeľný pomocník na dovolenke pri mori či na horách.